Poprzednia wersja urządzenia HDPC wykorzystywała procesor VIA

Telefon i mobilny komputer w jednym

Trzecia edycja urządzenia HDPC, została wyposażona w dwa ekrany, dwa procesory i dwa systemy operacyjne. Łączy ono w sobie funkcjonalność smartfona, z możliwościami komputera.

Koreańska firma MIU, wprowadza na tamtejszy rynek trzecią już edycję swojego flagowego urządzenia o nazwie Hybrid Dual Portable Computer. Znajdziemy w nim wysuwany 4,1-calowy ekran LCD o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, który po obróceniu zamienia się w 2,4-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 320 x 240 pikseli, wraz z numeryczną klawiaturą. Procesor ARM odpowiada za funkcje telefonu komórkowego, tj. praca z systemem WinCE, wykonywanie połączeń w sieciach GSM/3G/HSDPA/CDMA oraz VoIP, robienie zdjęć, czy odtwarzanie muzyki.

Dzięki drugiemu procesorowi (Intel Atom), systemowi Windows XP oraz wbudowanej stacji SSD, można bez problemu przeglądać strony internetowe (WiFi również znajdziemy w wyposażeniu), oglądać telewizję w standardzie DMB oraz zarządzać systemem nawigacji satelitarnej.

Urządzenie HDPC dostępne jest jak na razie w Korei Południowej, w cenie około 500 dolarów (1 500 złotych). Niestety wątpliwa jest szansa, że dotrze ono na polski rynek, zatem pozostaje nam jedynie import.

0
Źródło: Electronista
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.