Producent zobligowany będzie do umieszczenia w instrukcji obsługi urządzenia informacji na temat bezpiecznego wyjmowania baterii

Unia Europejska pozbawi nas produktów Apple’a?!

Według zaleceń dyrektywy UE, z europejskiego rynku powinny zniknąć urządzenia, w których baterie instalowane są na stałe, bez możliwości ich łatwiej wymiany.

Nowe wymagania, jakie postawiła Unia Europejska przed producentami sprzętu elektronicznego, mogą okazać się drastyczne w skutkach. Według niezatwierdzonej jeszcze dyrektywy, urządzenia, które uniemożliwiają łatwą wymianę baterii, powinny zostać wycofane ze sprzedaży. Innymi słowy, jeśli akumulator danego urządzenia można wymienić tylko przy pomocy serwisu, to takie urządzenie nie jest zgodne ze standardem UE.

Jeśli nowe unijne dyrektywy zostaną zatwierdzone, urządzenia posiadające zintegrowane obudowy, jak iPhone, czy iPod, mogą zniknąć z europejskiego rynku. Czekamy zatem na rozwój wydarzeń i oficjalne stanowisko Apple, w sprawie tego problemu.

0
Źródło: Republika
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.