Angus Young, gitarzysta AC/DC

Zespół AC/DC powiedział „nie!” sklepowi iTunes

Nie wszyscy artyści na świecie są zachwyceni działalnością sklepu internetowego iTunes. Legendarny zespół heavemetalowy AC/DC, nie chce promować nowej płyty w sklepie Apple'a.

Jeśli chcesz kupić „Black Ice” (najnowszą płytę gigantów rocka spod znaku AC/DC) przy pomocy iTunes, to masz problem. Grupa zdecydowanie odmówiła współpracy z internetowym sklepem Apple’a.

– Może jestem staroświecki, ale iTunes (…) zabije muzykę, jeśli nie będą uważać – mówi Brian Johnson, 61-letni wokalista AC/DC.  – To potwór (..). I jestem pewien, że robią to, by wycisnąć tyle kasy z tego, ile się da. Ujmijmy to tak, to z pewnością nie istnieje dla… miłości, więc się tego pozbądźmy – nie kryje negatywnego stosunku do iTunes Johnson.

Płyty australijskiej grupy AC/DC należą do światowych bestsellerów. Ich album „Back In Black” to piąty najlepiej sprzedający się album muzyczny w historii Stanów Zjednoczonych.

0
Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.