ExtremeFFS ma całkowicie nieblokującą się architekturę, w której wszystkie kanały NAND mogą operować niezależnie — jedne odczytują dane, a inne zapisują je i odzyskują pamięć.

100x szybsze dyski SSD

SanDisk ExtremeFFS

Ten opatentowany system zarządzania pamięcią flash o nazwie ExtremeFFS, który może przyspieszyć swobodny zapis nawet stukrotnie w porównaniu z istniejącymi systemami, pojawi się w produktach firmy SanDisk w 2009 roku.  Wykorzystuje on algorytm oparty na stronach, co oznacza, że nie ma stałego sprzężenia między lokalizacją fizyczną a logiczną. Kiedy zapisywany jest sektor danych, dysk SSD umieszcza go w najbardziej dogodnym i efektywnym miejscu. Rezultat to zwiększenie wydajności zapisu swobodnego — nawet stukrotne — a także ogólnej trwałości urządzenia.

ExtremeFFS ma całkowicie nieblokującą się architekturę, w której wszystkie kanały NAND mogą operować niezależnie — jedne odczytują dane, a inne zapisują je i odzyskują pamięć. Innym kluczowym elementem systemu ExtremeFFS jest lokalizacja treści oparta na częstotliwości użycia, która pozwala systemowi „nauczyć się” wzorców zachowań użytkownika i z czasem rozmieszczać dane w taki sposób, aby zmaksymalizować wydajność i trwałość produktu.