Jeśli utrzyma się ostatnia tendencja, to niedługo liczba pikseli w telefonach komórkowych, przeskoczy tą w profesjonalnych lustrzankach

12,25 Megapiksela w komórce

Japoński potentat najwyraźniej uważa, że im więcej pikseli upchanych w układzie, tym lepiej, dlatego już w marcu 2009 roku dostępny będzie 12,25-megapikselowy przetwornik CMOS.

IMX060PQ to nazwa nowego przetwornika CMOS japońskiej firmy Sony, który sprzedawany będzie pod marką Exmor. Oferuje on największą, jak do tej pory liczbę pikseli – 12,25 milionów. Mierzący zaledwie 10 x 11,5 x 8,5 mm układ, trafi do producentów w marcu 2009 roku, tak więc pierwszych telefonów (zapewne firmy Sony Ericsson) z tym przetwornikiem, możemy spodziewać się w drugim kwartale przyszłego roku.

Koszt nowego układu IMX060PQ wynosi 2 500 jenów, co w przeliczeniu daje kwotę 75 złotych. Stąd wniosek, iż telefony wyposażone w ten przetwornik, nie powinny być o wiele droższe, od tych z 8-megapikselowym aparatem.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.