DSC_2672_1 - trzymiliardowe zdjęcie na Flickr

3 000 000 000 zdjęć w najsłynniejszej galerii internetowej

Na Flickrze, kultowym już serwisie internetowym ze zdjęciami, pojawiła się trzymiliardowa fotografia. Panie i Panowie, do historii przechodzi zdjęcie o jakże wdzięcznej nazwie DSC_2672_1.

Dla Garreta Ryana Smitha wczorajszy wieczór nie wyróżniał się niczym szczególnym. Sprawdzał właśnie możliwości Flickra, na którym założył konto kilka dni temu. Fotograf nie miał pojęcia, że tworzy historię. Jedno ze zdjęć Smitha okazało się bowiem historycznym, trzymiliardowym egzemplarzem na Flickr. Czarno-biała fotografia, której Smith nawet nie zatytułował (stąd DSC_2672_1, czyli robocza nazwa automatycznie przydzielona przez aparat), przedstawia drzwi starego domu w Nowym Orleanie.

Flickr to obecnie synonim internetowej galerii zdjęć, podobnie jak YouTube serwisu wideo, czy Google wyszukiwarek. Co ciekawe, nie należy on do Google’a, a do Yahoo! (aczkolwiek konkurencja, czyli Google Picasa, również jest bardzo popularna). Ostatni miliard zdjęć pojawił się na Flickrze w niecały rok.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.