Cykliczna zmiana tapet w nowym systemie Microsoftu

Windows 7, jak już wiadomo, nie jest rewolucją w serii systemów Microsoftu, a ewolucją. Jednak to właśnie duża ilość drobnych detali może zadecydować o wielkim sukcesie następcy Visty. Jedną z takich nowinek jest cykliczna zmiana tapety.

Szczęśliwcy, którzy otrzymali kopię Windows 7 na konferencji PDC (oraz ci, którzy zdobyli kopię z sieci BitTorrent) odkrywają co rusz masę drobiazgów, które nigdy wcześniej nie zagościły do systemów Windows. Dziś prezentujemy wam drobną funkcjonalność, która z pewnością ucieszy ludzi ceniących sobie brak monotonii a zarazem nieufającym dziwnym amatorskim nakładkom na pulpit.

W menu personalizacji tła doszła nowa funkcja. Jeśli mamy takie życzenie, Windows 7 będzie zmieniał cyklicznie tapetę w wybranym przez nas interwale czasowym (od 10 sekund do 1 dnia). System może losowo dobierać tapetę, lub zmieniać je po kolei. Jeśli chcemy, może też pobierać nowe dzięki obsłudze feedów RSS.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.