Metallica: The Day That Never Comes - ten i inne teledyski być może znikną z polskiego YouTube'a

Deep-linking w YouTube

Zmęczony przeklikiwaniem przez nudne fragmenty klipu na YouTube? Interesuje cię jeden fragment, który zaczyna się od dziesiątej minuty? Od dziś możesz od razu zacząć oglądać właśnie ten moment.

Nie jest to na pewno wielka nowość, ale niewątpliwie duże ułatwienie. Od teraz możesz umieszczać linki do konkretnego momentu w klipie na YouTube. Przykładowo, jeśli chcesz, by twój rozmówca obejrzał filmik od trzeciej minuty, wysyłasz mu specjalnie spreparowany link. Oto przykład:

Chcemy pokazać fragment klipu znajdującego się pod tym adresem od szóstej minuty. Nic prostszego! Wystarczy po linku dodać dodatkowy człon. W tym konkretnym przypadku będzie to „#t=6m0s”(oczywiście wartości liczbowe można zmieniać), a zatem końcowy link będzie wyglądał tak: http://www.youtube.com/watch?v=jZ5zXXUJsyc#t=6m0s.

Załoga Google’a wykazała się też dużym poczuciem humoru. Po niesamowitej popularności tego komiksu zdecydowano się… na dodanie tej funkcji na YouTube. Strona, na życzenie użytkownika, czyta na głos pozostawiony przez niego komentarz.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.