Zapalonym graczom proponuję uzbroić się w cierpliwość oraz... potężny zasilacz :) A na zdjęciu karta graficzna GTX280

Dwa rdzenie i technologia 40 nm – nowe cele nVidii

Co prawda, na razie nie jednocześnie, ale jednak - nVidia pracuje nad dwurdzeniową kartą graficzną, a także nad wdrożeniem 40-nanometrowej architektury. Premiery obu całkiem blisko.

Dwa rdzenie graficzne wytworzone w technologii 40 nanometrów? To by było coś. Na razie jednak, muszą nam wystarczyć oba dokonania, ale osobno. Nvidia bowiem przygotowuje się na wdrożenie 40-nanometrowego procesu technologicznego, już w marcu przyszłego roku. Zbyt wiele jednak nie wiadomo o tym przedsięwzięciu. Podobny krok szykuje również główny konkurent kalifornijskiej firmy – ATI – i wielce prawdopodobne jest wdrożenie 40-nanometrowej technologii przez obie firmy w tym samym czasie.

Nvidia potwierdziła również, że trwają prace nad kartą graficzną, wyposażoną w dwa układy GT200, wytworzone w technologii 55 nm. Jej premiera przewidziana jest na grudzień.

0
Źródło: Fudzilla
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.