Czy nowy sposób wytwarzania ekranów, wyprze tradycyjne monitory TFT LCD?

Ekran bez TFT i bez podświetlania

Wynaleziony został refleksyjny wyświetlacz LCD, który w odróżnieniu od tradycyjnych ekranów LCD, nie jest podświetlany, dzięki czemu zużywa minimalną ilość energii.

Japoński producent elektroniki, a konkretniej jego ramię badawcze – Funai Electric Advanced Applied Technology Research Institute – skonstruował wyświetlacz LCD, który nie wymaga podświetlania. Według firmy, zużywa on zaledwie 1 procent mocy na centymetr kwadratowy, której wymagają tradycyjne wyświetlacze, natomiast jego przejrzystość może być porównana do znaków wydrukowanych na kartce papieru.

Korzyści idących z nowego sposobu wytwarzania ekranów LCD jest jeszcze więcej – są one bardziej czytelne przy silnym słonecznym świetle, a koszty ich wytworzenia są nawet o dwie trzecie niższe, bowiem nie wymagają użycia w produkcji tranzystorów TFT (Thin-Film Transistors).

Pierwsze monitory Funai bez podświetlania o przekątnych ekranu 7 oraz 14 cali, powinny pojawić się na rynku już w 2009 roku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.