Nokia Wahoo z układem klawiszy half-QWERTY

Fiński producent telefonów eksperymentuje z układem klawiatury

Nokia Wahoo to nazwa kodowa nowego telefonu z układem przycisków half-QWERTY. Dodatkowo, ma on mieć dwa wyświetlacze i wbudowany dwumegapikselowy aparat cyfrowy.

Nokia pracuje nad nowym telefonem komórkowym, roboczo nazwanym Wahoo. Wyróżniać go ma klawiatura w układzie half-QWERTY. Pomysł jest bardzo prosty: na telefonie znajduje się połowa przycisków znajdujących się na klasycznej klawiaturze w układzie QWERTY. Po przytrzymaniu spacji, klawisze zmieniają swoje odwołania na drugą połowę klawiatury. Efektem jest znajomy układ klawiszy przy zachowaniu niewielkich wymiarów.

Pozostałe funkcje Wahoo to obsługa czterech zakresów GSM i dwóch UMTS, dwa wyświetlacze (wewnętrzny, 2,2-calowy o rozdzielczości 240 x 320 oraz 1,36-calowe zewnętrzny o rozdzielczości 128 x 160 pikseli), 2-megapikselowy aparat cyfrowy, Bluetooth 2.0 z A2DP, 2,5-milimetrowe wejście jack oraz slot na karty pamięci microSD. Telefon ma oferować 4 godziny rozmów bez ładowania baterii.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.