LANGuard Network Security Scanner 9.0 skanuje całą sieć i każdy adres IP w poszukiwaniu luk w zabezpieczeniach

Gigant z Redmond likwiduje usterkę z 2001 roku

Microsoft załatał lukę w bezpieczeństwie dotyczącą modułu obsługującego protokół Samba (SMB). Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że gigantowi z Redmond zajęło to... 7 lat!

Wśród ostatnich, cyklicznie publikowanych we wtorek aktualizacji Microsoftu, pojawiła się łata usuwająca błąd w obsłudze protokołu SMB. Można ją było wykorzystać do instalacji niechcianych programów, modyfikacji danych oraz działanie na koncie z pełnymi uprawnieniami. Czemu zwracamy uwagę właśnie na tę łatkę? Otóż błąd został zgłoszony firmie Microsoft siedem lat temu!

Gigant z Redmond tłumaczy, że doskonale zdawał sobie sprawę z niedoróbki. Nie mógł jednak opracować uaktualnienia, bo mogłoby ono spowodować nieprawidłową pracę aplikacji sieciowych zewnętrznych producentów. Co więcej, specjaliści od bezpieczeństwa po analizie łaty są zdania, że nie usuwa ona wszystkich problemów. I jak tu nie kochać Microsoftu?

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.