„Goglofon” jednak obsługuje multi-toucha

iPhone'owi puryści zarzucają palmofonowi G1 brak obsługi multi-toucha. Jak się okazuje, Android i urządzenie technicznie są w pełni kompatybilne z wielopunktowym sterowaniem dotykiem.

W każdej dyskusji porównującej G1 i iPhone’a 3G jako jeden z najważniejszych czynników z wymienianych przez fanów palmofonu Apple’a jest brak obsługi multi-toucha w Androidzie. Jak się okazuje, są w błędzie. Zarówno system operacyjny, jak i ekran „Google Phone’a” w pełni obsługują technikę sterowania wielopunktowym dotykiem. W czym więc rzecz? Najprawdopodobniej: w patentach.

Programista posługujący się pseudonimem RyeBrye odkrył wiele linijek kodu w Androidzie, które zostały deaktywowane znacznikiem komentarza (czyli nie są brane podczas kompilacji pod uwagę, w efekcie nie są obecne w uruchomionym programie). Po usunięciu wspomnianych tagów i ponownej kompilacji kodu okazało się, że G1 można bez problemu sterować dwoma i większą ilością palców. Problem więc nie w braku technicznych umiejętności projektantów spoza firmy Apple, a w fakcie, że korporacja z Cupertino opracowała ową technologię jako pierwsza i ją zastrzegła.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.