Wyświetlacz LCD zasilany jest przez baterię, która pracuje ciągle przez trzy lata

Karta kredytowa z ekranem LCD i klawiaturą

Europejski oddział firmy Visa przedstawia kartę kredytową z wyświetlaczem LCD oraz numeryczną klawiaturą do wprowadzania kodu pin.

Według jednego z największych dostawców kart debetowych i kredytowych, karta z własnym wyświetlaczem LCD oraz klawiaturą numeryczną, ustanowi nowy standard bezpieczeństwa w transakcjach internetowych. Użytkownicy muszą wprowadzać kod pin za każdym razem, gdy chcą dokonać zakupu on-line. Następnie na ekranie pojawi się kod bezpieczeństwa, który trzeba wprowadzić w odpowiednim miejscu na stronie, poprzez którą chcemy dokonać zakupu. Jeśli kod zostanie zatwierdzony przez serwery Visy, to transakcja dojdzie do skutku.

Nowy model nie różni się kształtem i rozmiarami od dotychczasowych kart, a oprócz tego posiada standardowy pasek magnetyczny. Na początku 2009 roku nowa karta kredytowa Visa zostanie przetestowana przez brytyjską firmę MBNA.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.