Kodak oskarża Samsunga i LG o naruszenie własności intelektualnej

Jak twierdzi Kodak, zarówno Samsung jak i LG naruszają wiele patentów zgłoszonych przez tę firmę w latach 1993-2001. Sprawa trafiła do sądu.

Technika, dzięki której telefony Samsunga i LG przechwytują, kompresują, przechowują i wyświetlają obraz została wykradziona Kodakowi. Tak przynajmniej twierdzi poszkodowana (pamiętajmy, że nie zostało to udowodnione) firma. Kodak żąda zadośćuczynienia finansowego i wycofania towarów używających wykradzionych technik z rynku. Zarówno Samsung jak i LG nie przyznają się do winy i uważają pozew Kodaka za ruch mający zniszczyć reputację tych firm.

Kodak licencjonuje swoje mechanizmy wielu firmom, takim jak Panasonic, Motorola, Nokia, Olympus i Sony. W styczniu ubiegłego roku firma ta zakończyła proces trwający dziesięć lat z Sony, który naruszył jej 10 patentów. Spór zakończył się ugodą, na mocy której obie firmy mogą bez opłat korzystać ze swoich patentów. Do Kodaka należy ich ponad tysiąc. Praktycznie wszystkie z opracowanych i opatentowanych technologii Kodaka to podstawy konstrukcji współczesnych aparatów cyfrowych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.