Producenci telefonów mogą zanotować poważne straty w przyszłym roku, chyba że Barack Obama sprawnie poradzi sobie z globalnym kryzysem finansowym

Nokia przewiduje kryzys w sprzedaży telefonów

Oczekiwania głównego producenta telefonów komórkowych zostały zweryfikowane przez kryzys finansowy. Choć statystyki są gorsze, niż przypuszczano, to jednak sprzedaż wciąż rośnie.

Według fińskiego producenta telefonów komórkowych, segment ten dostanie zadyszki w 2009 roku, na co wpływ niewątpliwie ma pogłębiający się kryzys finansowy. Końcówka tego roku, choć nie tak dobra jak wcześniej przypuszczano, przynosi ciągły wzrost ilości sprzedanych egzemplarzy. W ostatnich trzech miesiącach 2008 roku łączna ilość wszystkich telefonów komórkowych, dostarczonych przez Nokię, ma wynieść 330 milionów. Dla porównania, w trzecim kwartale Nokia sprzedała 299 milionów egzemplarzy.

Biorąc pod uwagę cały rok, sprzedaż ma osiągnąć pułap 1,24 miliarda urządzeń, co jest o 20 milionów słabszym wynikiem, niż uprzednio przypuszczano, ale jednocześnie lepszym, niż miało to miejsce w roku 2007 (1,14 miliarda sprzedanych egzemplarzy).

Według Nokii, w 2009 roku sprzedaż telefonów znacznie spadnie, w porównaniu z rokiem bieżącym, choć żadnych przewidywanych liczb fiński producent nie podał.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.