Dotychczas najszybsze układy GDDR5 oferują transfer danych 5 Gbps

Pamięć GDDR5 z transferem danych 7 Gbps

Dzięki nowym, 1-Gigabitowym układom pamięci GDDR5, oferującym prędkość transferu danych 7 Gbps, karty graficzne mogą stać się jeszcze szybsze.

Firma Hynix przedstawia nowe układy pamięci GDDR5, oferujące prędkość transferu danych na poziomie 7 Gbps. Chipy o pojemności 128 MB (1 Gigabit) trafią do produkcji w pierwszej połowie 2009 roku, choć ciężko przewidzieć konkretną datę. Jak łatwo policzyć, karta graficzna z 512 MB dedykowanej pamięci, potrzebowała będzie tylko czterech takich układów, a co za tym idzie zajmą one mniej miejsca na płytce PCB.

Natomiast większa przepustowość pamięci powinna zwiększyć szybkość kart graficznych, opartych nawet na istniejących już architekturach, choć jak wiemy, ta wiadomość na razie może cieszyć wyłącznie fanów ATI, jako że nVidia jeszcze nie przygotowała karty graficznej z pamięcią GDDR5. Być może krok w przód firmy Hynix, skłoni kalifornijską firmę do przejścia na nowy standard pamięci.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.