Uśmiechnięty na zdjęciu, Jerry Yang nie ma powodów do świętowania

Podwójna klęska jednego z największych portali

Po wielu miesiącach poszukiwań alternatywnych rozwiązań, dyrektor Yahoo!, Jerry Yang coraz bardziej żałuje odrzucenia oferty Microsoftu. Obecnie uważa, że fuzja to najlepsze wyjście dla jego legendarnej acz upadającej firmy.

Google Inc. odrzuciło ofertę współpracy od Yahoo!, tym samym pozbawił giganta internetowego najprawdopodobniej ostatniej szansy, by powrócić na szczyt. Jerry Yang, właściciel firmy, ponownie otwiera się na układ z Microsoftem, dalej utrzymując, że nie sprzeda swojej firmy poniżej jej wartości. Tym razem jednak to gigant z Redmond nie pała entuzjazmem do przejęcia Yahoo!

Przypominamy, że Microsoft planował wykupić w maju firmę Yahoo! w cenie 31 dolarów za akcję. Władze portalu odmówiły firmie Ballmera, tłumacząc swoją decyzję skąpstwem giganta z Redmond. Yahoo! szukało alternatywy u Google’a, jednak wyszukiwarkowy gigant nie zdecydował się na fuzję, uzasadniając odmowę obawami o proces antymonopolowy. Obecnie ceny akcji firmy Yanga wahają się pomiędzy 17 a 19 dolarów za sztukę.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.