Dla kobiet zamieszkujących Afganistan, nauka angielskiego to jedyna szansa na dalszą edukację

Popularny komunikator wykorzystywany w walce o prawa kobiet ze Wschodu

Międzynarodowa organizacja broniąca praw kobiet stara się edukować mieszkanki dalekiego wschodu. Władze zrzeszania doszły do wniosku, że jednym z najlepszych narzędzi dydaktycznych jest... komunikator Skype.

Alliance for International Women’s Rights jest amerykańską organizacją pozarządową mającą pomagać kobietom z Bliskiego Wschodu i środkowej Azji w walce o respektowanie ich praw. Działania organizacji koncentrują się na ułatwieniu działania afgańskim, mongolskim i kazachskim kobietom, które chcą rozwijać swoje umiejętności, poszerzać swoją wiedzę i dzielić się nią z innymi. Pomoc realizowana jest w charakterze wymiany doświadczeń, udostępniania informacji i realizowania szkoleń, których bezinteresownie podejmują się profesjonaliści w swoich dziedzinach.

Lisa Herb, założycielka organizacji, uznała że znajomość międzynarodowego języka, jakim jest angielski, jest niezbędną podstawą do dalszego kształcenia. Stąd wziął się jej pomysł na Program ESL Armchair. Jego zastosowanie ma rozpowszechniać znajomość języka angielskiego wsród Afganek, Mongołek i Kazaszek, tak by stał się ich drugim językiem.

Nauczając angielskiego wolontariusze wykorzystują Skype’a. W połączeniu z kamerą internetową i wiadomościami tekstowymi, służącymi tu za szkolne tablice, uczennice otrzymują kompletny zestaw potrzebny do nauki języka.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.