Era zaimplementowała mechanizm znany z Opery Mini

Przeglądarka mobilna na Javę w wersji zoptymalizowanej

Opera Mini 4.2 ujrzała światło dzienne. Co nowego? Dla polskich użytkowników: niewiele. Dodano obsługę skórek i zwiększono płynność działania aplikacji.

Ci, którzy nie mogą cieszyć się dobrodziejstwami przeglądarki Opera Mobile ze względu na brak kompatybilnego systemu operacyjnego, mają do dyspozycji okrojoną Operę Mini, która działa w środowisku Java. Dziś ukazała się jej nowa wersja, oznaczona symbolem 4.2.

Polscy „komórkowcy” docenią obsługę skórek a przede wszystkim optymalizację działania samej przeglądarki, jak i protokołu RTSP (wideo strumieniowe). Jeśli mieszkasz w Stanach Zjednoczonych, ucieszy cię fakt, że dzięki nowej bazie serwerów na terenie tego kraju, Opera Mini będzie działać szybciej. Dodatkowo, jeśli posiadasz niedostępny (na razie) w Polsce telefon G1, możesz porzucić Chrome Lite właśnie na rzecz Opery Mini, która została umieszczona w Android Market.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.