Na razie Apple dalej korzysta z rozwiązań konkurencji

Safari z autorską wyszukiwarką – to możliwe

W Internecie krąży coraz więcej plotek o nowym, dużym projekcie Apple'a. Ma nim być... wyszukiwarka internetowa. Firma z jabłuszkiem w tle najwyraźniej nie jest zadowolona z integracji Google'a z przeglądarką Safari.

Apple Safari to przeglądarka, do której należy ponad 6% rynku. Zarówno w komputerowej wersji, jak i mobilnej, jest ona ściśle zintegrowana z wyszukiwarką Google’a (i nie można wybrać żadnej innej). Współpraca między dwoma gigantami nie idzie dobrze: wkroczenie na rynek Androida uczyniło firmę Google konkurencją dla Apple’a. Rozwiązanie? Własna wyszukiwarka, która nie dość, że uwalniałaby od kłopotliwego układu, to jeszcze stanowiłaby konkurencję dla Windows Live.

Plotka co prawda pochodzi z wielu zaufanych źródeł, ale należy podejść do niej dość sceptycznie. Tak wielki projekt, jak własna wyszukiwarka (a co za tym idzie, własna platforma reklamowa), wymaga dużych inwestycji i jeszcze większego naboru specjalistów. Tymczasem nic takiego się nie dzieje. Prawdy dowiemy się zapewne już niedługo.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.