Lori Drew

Samobójstwo efektem zabaw na MySpace

Zabawa we wkurzanie ludzi w Internecie może skończyć się tragicznie. 49-letnia Lori Drew z trudem uniknęła surowej kary za spowodowanie samobójstwa poprzez MySpace.

Dwa lata temu Lori Drew, wraz z nastoletnią Ashley Grills, stworzyły profil na MySpace tworząc wyimaginowaną postać Josha Evansa. „Josh” zaczął podrywać 13-letnią Megan Maier, skłóconą z córką Drew. Do spotkania nie doszło (to akurat nie było dziwne), bo „Josh”, po rozpaleniu emocji nastolatki, rzucił ją przez Internet, kończąc znajomość tekstem „świat byłby lepszy bez ciebie”. Mała zrozpaczona Megan wzięła to sobie do serca i następnego dnia powiesiła się.

Drew została oskarżona o naruszenie ustawy o cyberprzestępczości, współudział w przestępstwie oraz naruszenie umowy licencyjnej portalu MySpace. Ashley Grills wzięła na siebie całą winę, zeznając, że zarówno stworzenie fałszywego profilu, jak i wysłanie okrutnej wiadomości, to był jej pomysł. W efekcie Lori Drew odpowie tylko za postępowanie niezgodnie z umową licencyjną MySpace, za co grozi jej do roku więzienia.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.