Układy produkowane są z 300-milimetrowych wafli krzemowych

Układy MLC NAND w technologii 34 nm

Proces technologiczny 34 nanometrów, w którym wytworzone są najnowsze 32 Gigabitowe pamięci flash, jest dotychczas najbardziej zaawansowaną technologią na rynku.

IM Flash Technologies, spółka joint venture założona przez firmy Intel i Micron, wytworzyła w 34-nanometrowym procesie technologicznym nowe układy Multi-Level Cell NAND. Są to pierwsze 32 Gigabitowe, monolityczne chipy, które pasują do standardowej, 48-pinowej obudowy TSOP. Układy zostaną użyte do produkcji bardziej energooszczędnych stacji SSD, o większej gęstości ulokowania danych.

Masowa produkcja nowych układów już ruszyła, zatem jeszcze przed końcem tego roku powinny pojawić się pierwsze stacje SSD oparte o te chipy. Na początku 2009 roku, spółka IM Technologies planuje rozpocząć produkcję układów Single-Level Cell NAND, również opartych na technologii 34 nm.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.