Ustawienia ISO bezpośrednio w wizjerze

Wieczorem nasz Canon 30D – przy ustawieniu wysokiej czułości – pokazał, na co go stać. Niestety, zapomnieliśmy obniżyć wartość ISO i w dzień powoduje ona duże szumy i słabe kolory.

Aparat Canon 30D, podobnie jak jego następca 40D, oferuje możliwość wyświetlania aktualnej wartości ISO bezpośrednio na wyświetlaczu LED w wizjerze. Dzięki temu podczas fotografowania zawsze widzimy, na jaką czułość nastawiony jest aparat, i żeby to sprawdzić, nie musimy go nawet odrywać od oka. To idealna sytuacja, gdy zależy nam na szybkiej kontroli ustawień. Robimy to następująco: patrzymy w wizjer i wciskamy przycisk Drive-ISO, który znajduje się po prawej stronie na górze obudowy aparatu. (Po nabraniu pewnej wprawy odnajdziemy ten przycisk nawet po ciemku.) Aparat zacznie wówczas wyświetlać ustawioną aktualnie wartość ISO nie tylko na wyświetlaczu umieszczonym na obudowie, ale również wśród informacji prezentowanych w wizjerze. W poprzednim modelu, 20D, tej praktycznej funkcji, niestety, nie było.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.