uTorrent również dla Makowców

uTorrent to jeden z najpopularniejszych klientów sieci BitTorrent, niewiele ustępując znakomitemu Vuze'owi. Dziś pojawiła się jego wersja na system operacyjny Mac OS X Leopard.

uTorrent to opracowany we wrześniu 2005 r. klient sieci Bittorrent dla Windows. Szybko rozprzestrzenił się po Internecie, będąc lekką alternatywą dla bardzo funkcjonalnego ale i zasobożernego Azureusa (dawna nazwa Vuze’a). W 2006 roku uTorrent został zakupiony przez firmę BitTorrent Inc., która obiecała edycję aplikacji na Maka.

Mac OS-owa wersja aplikacji na początku opierała się na libtorrencie, ale w końcu zdecydowano się portować edycję dla Windows. Kilka miesięcy temu wyciekła wersja alfa uTorrenta, jednak ciężko było pracować na w połowie ukończonej aplikacji. Obecna wersja beta (testowa) jest już całkiem stabilna i funkcjonalna.

Klient pracuje tylko pod najnowszą wersją Mac OS X, czyli Leopardem i tylko na Makach wyposażonych w procesor Intela. Twórcy aplikacji zapowiadają, że w przyszłości uTorrent będzie działał również na procesorach PowerPC i na systemie Tiger.

Wersję beta można pobrać z tego adresu.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.