Gmail Video Chat jest kompatybilny z każdą kamerą internetową, którą rozpozna system operacyjny

Wideorozmowa w poczcie Gmail

Kolejny dodatek do aplikacji Webmail, pozwoli użytkownikom na swobodną wideokonferencję, lub rozmowę głosową z osobą dostępną poprzez komunikator Google Talk.

Google dodaje do swojej bogatej oferty kolejną usługę, dzięki której użytkownicy komunikatora Google Talk w łatwy sposób będą mogli komunikować się za pomocą wideo czatu, lub zwykłej rozmowy głosowej. Podobnie, jak w konkurencyjnych aplikacjach uruchamianych z komputera, w Gmail Video Chat można prowadzić rozmowę w trybie picture-in-picture (fotografia), jak i trybie pełnoekranowym.

Nowa wtyczka może być również używana przez inne oprogramowanie, bowiem wykorzystuje ona popularny kodek wideo H.264 oraz standardowe protokoły internetowe. Google swoją nową usługę kieruje na razie do użytkowników systemów Windows oraz Mac OS X – wszyscy inni (czytaj zwolennicy Linuksa) będą niestety musieli poczekać.

Darmową wtyczkę do aplikacji Gmail można pobrać tutaj.

0
Źródło: Electronista
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.