Pulpit wersji rozwojowej systemu Windows 7

Windows 7 zdecydowanie chudszy od Visty

Vistę można chwalić i ganić, ale wszyscy są zgodni co do jednego: zajmuje za dużo miejsca na dysku. Windows 7 ma być bardziej oszczędny

W czasach, kiedy dysk 500 GB kosztuje stosunkowo niewielkie pieniądze, nikt nie spodziewał się, że dość duża objętość Visty stanowić będzie dla kogokolwiek problem. Microsoft nie docenił jednak jednej technologii, która szturmem podbija rynek komputerów, zwłaszcza tych mobilnych. Mowa o dyskach SSD, które są wyjątkowo wydajne, ale też nie oferują dużych objętości.

Microsoft przeanalizował sposoby, w jakie użytkownicy używają swoich komputerów i odpowiednio przeorganizował strukturę plików w nowym Windows. W efekcie, między innymi, plik hibernacyjny zajmuje o wiele mniej, niepotrzebne sterowniki zostały usunięte, monitorowanie i kopie zapasowe plików nie są już tak „paranoicznie” dokładne a system sam potrafi oczyszczać się ze zbędnych komponentów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.