Wyświetlacz FED radzi sobie z prędkością 240 fps

Sony zaprezentowało swój nowy, 19-calowy wyświetlacz Nano-Spindt FED, który potrafi wyświetlać obraz z prędkością 240 klatek na sekundę bez żadnych poruszeń.

Do tego celu użyto gry Gran Turismo 5 oraz aż czterech konsol Playstation 3, bowiem każda z nich jest w stanie emitować obraz z prędkością 60 fps. Tymczasem 19-calowy wyświetlacz, wytworzony w technologii Field Emissions Display i wyprodukowany przez Sony, poradził sobie z łączną prędkością 240 fps bez najmniejszego problemu.

W technologii FED, na każdy piksel przypada 10 000 nanorurek wykonanych z molibdenu, które zderzają się z ekranem pokrytym luminoforem, wywołując zjawisko elektronoluminescencji. Mimo widocznych podobieństw do wytwarzania ekranów CRT, różnica polega na zastąpieniu pojedynczego działa elektronowego, katodami z emisją polową.

Dzięki temu, otrzymujemy wyświetlacz o mniejszych rozmiarach, bez zniekształceń geometrycznych i bez nagrzewania się, zachowujący przy tym wszystkie zalety ekranów CRT – szeroki kąt widzenia, głębszą czerń, bogate barwy oraz bardzo niski pobór mocy.

Film prezentujący możliwości wyświetlaczy FED:

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.