Łatwo można sprawić, że litery napędów będą wyświetlane przed ich nazwami.

Wyświetlanie litery dysku przed jego nazwą

Nazwy napędów, takie jak np. "dysk lokalny", nie są specjalnie pomocne, szczególnie gdy komputer jest wyposażony w więcej niż jeden dysk twardy. Byłoby lepiej, gdyby Eksplorator przed nazwą wyświetlał literowe określenie napędu.

Możemy to osiągnąć, wchodząc do Rejestru systemowego. Wyszukujemy w nim klucz »HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorer«. W prawej części okna, za pomocą poleceń »Edycja | Nowy | Wartość DWORD«, tworzymy wpis »ShowDriveLettersFirst« i otwieramy go podwójnym kliknięciem. Jego »Wartość« określamy na »4« i potwierdzamy zmiany przez »OK«. Brak wpisu albo standardowa wartość »0« powoduje wyświetlanie litery na końcu, tak jak ją zwykle widzimy. Przy wartości »1« zobaczymy literę na początku tylko w przypadku napędów sieciowych, zaś »2« spowoduje, że w ogóle nie będzie ona wyświetlana. Po wprowadzeniu tej zmiany zamykamy Edytor Rejestru i restartujemy Windows. Dopiero wówczas zobaczymy zmieniony wygląd Eksploratora.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.