Zabytkowy system Microsoftu przechodzi do historii

Internet kipi w związku z nowościami związanymi z Windows 7, Snow Leopardem czy Mandrivą 2009. Tymczasem Microsoft po cichu i bez rozgłosu zamknął bardzo ważny rozdział historii komputerowej: zakończył wsparcie techniczne dla Windows 3.x

Microsoft oficjalnie zakończył sprzedaż licencji i wsparcie dla Windows z serii 3.x. Wydany w 1990 roku system operacyjny (a właściwie rozszerzenie istniejącego DOS-a) zdobył niezwykłą popularność dzięki wielu innowacyjnym, jak na tamte czasy, funkcjom. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy sprzedaży, korporacji udało się sprzedać ponad 2 miliony kopii, co w tych latach było wynikiem fenomenalnym.

Mimo upływającego czasu, Windows 3.x wciąż znajdował zastosowanie. W niektórych liniach lotniczych nawet dziś używa się go w komputerach multimedialnych wbudowanych w fotele pasażerów. Po 18 latach system ten przechodzi do historii OS-ów. Należy przyznać, ze w glorii i chwale.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.