Technologia TruMotion 480 Hz zadebiutuje w telewizorach LG już w przyszłym roku

480-hercowe telewizory od LG

Najnowsze telewizory LCD osiągają częstotliwość odświeżania 120 Hz. LG już pracuje nad modelem, który potrafi odświeżać obraz czterokrotnie szybciej!

Technologia TruMotion 480 Hz zadebiutuje w telewizorach LG już w przyszłym roku. Wygląda na to, że po osiągnięciu rozdzielczości Full HD, projektantom brakuje pomysłu na sprzedaż nowych modeli. Ale o co właściwie chodzi z tymi hercami, skoro filmy są kręcone z prędkością 24 klatek na sekundę?

24 Hz to zdecydowanie za mało dla ludzkiego oka. Zarówno w kinie, jak i analogowej telewizji, podczas płynnego ruchu kamery obraz wyraźnie skacze. Dlatego też nowoczesne telewizory są w stanie „odgadnąć” brakujące klatki i w ten sposób upłynnić obraz. Czy ludzkie oko zauważy różnicę pomiędy 100 Hz i 480 Hz? Szczerze wątpimy, ale ostateczny osąd będziemy mogli wydać dopiero pod koniec przyszłego roku, kiedy urządzenia zadebiutują na rynku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.