Coby PoqetMate

7-calowy netbook za 99 dolarów

Coby Electronics obiecuje, że w marcu 2009 roku na półkach sklepowych pojawi się netbook PoqetMate-7 z 7-calowym wyświetlaczem. Koszt takiej zabawki to niespełna 100 dolarów.

Netbook za 300 złotych? Według firmy Coby Electronics to całkiem możliwe – może nie w Polsce, ale jednak. Producent przygotował ultramobilny komputer, wyposażony w 7-calowy wyświetlacz, procesor Loongson oraz klawiaturę w podobnym rozmiarze, jak w netbooku Eee PC. Chociaż więcej szczegółów nie znamy, to taki komputer ma kosztować zaledwie 99,95 dolarów, co w przeliczeniu daje kwotę 300 złotych. Niestety, prawdopodobnie netbook dostępny będzie tylko w Stanach Zjednoczonych w popularnych sklepach z towarami po obniżonych cenach i… aptekach.

Dostępna ma być również 9-calowa wersja netbooka PoqetMate. Obydwa komputery sprzedawane będą z preinstalowanym systemem Linux oraz open-source’owym oprogramowaniem.

Czy netbooki Coby dotrą na polski rynek? Poczekamy, zobaczymy…

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.