Eee PC 701, który zadebiutował na jesieni 2007 roku, dostępny był z Xandrosem, natomiast modele z marca 2008 roku posiadają już system Windows XP

90 procent netbooków z Windowsem XP

Acer i Toshiba twierdzą, że ponad 90 procent ich netbooków - odpowiednio Aspire One i Satellite NB100 - sprzedawanych jest z preinstalowanym systemem Windows XP.

Nie dość, że większość netbooków obecnych na rynku nie pozostawia klientom zbyt dużego pola manewru w kwestii wyboru systemu operacyjnego, to jeszcze sami klienci raczej tego wyboru nie potrzebują. Aż 90 procent sprzedanych netbooków firm Acer i Toshiba, miało preinstalowany system Windows XP. Do takiego stanu rzeczy przyznaje się również Dell.

Co więcej, według tajwańskiego producenta (Asus) komputerów Eee PC, odkąd na rynku pojawiły się modele z platformą Microsoftu, sprzedaż wersji z preinstalowanym Linuksem „dramatycznie spadła”. Przyczyną tego może być (złudne) przekonanie Kowalskiego o dużej prostocie Windowsa XP, a z drugiej strony o skomplikowanej obsłudze Linuksa.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.