BitDefender Antivirus 2009

Antywirus BitDefendera „najlżejszy” wg organizacji AV-Comparatives

Organizacja AV-Comparatives.org przyznała oprogramowaniu antywirusowemu BitDefender najwyższy poziom certyfikacji w zakresie wpływu na wydajność systemu.

BitDefender Anti-Virus 11 uzyskał certyfikację najwyższego poziomu, przyznawaną przez AV-Comparatives dla potwierdzenia niskiego negatywnego wpływu programu na wydajność systemu.AV-Comparatives wykonała testy 16 produktów antywirusowych, mające na celu sprawdzenie, który z programów ma najmniejszy wpływ na wydajność systemu. AV-Comparatives ma 3-stopniowy system ocen: Standard, Advanced oraz Advanced+.

Test był podzielony na dwie części. W pierwszej symulowano różnego typu operacje na plikach, które przeprowadzają zazwyczaj użytkownicy komputerów, takie jak kopiowanie plików z jednego miejsca do drugiego, archiwizowanie, kodowanie i rozkodowywania plików audio i video. W drugiej części testu, gdy system był zamykany i bootowany, również sprawdzano, w jaki sposób oprogramowanie antywirusowe oddziaływuje na toczący się proces.

Szczegółowe informacje na temat rezultatów testu znaleźć można na stronie internetowej AV-Comparatives.org (dokument PDF).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.