Patch zmieniający numer wersji na 10.5.6 wprowadza bardzo długą listę usprawnień, głównie dotyczącą usuniętych błędów oraz znacznie poprawionej wydajności systemu

Apple łata łatkę

Apple przyznało, że najnowszy zestaw uaktualnień dla systemu Leopard jest wadliwy. Firma radzi zainstalować pakiet łatek na nowo.

Uaktualnienie systemu Mac OS X do wersji 10.5.6 odświeżyło Leoparda, usuwając wiele błędów i dodając nowe usprawnienia. Niestety, liczne grono użytkowników po zastosowaniu aktualizacji zaczęło mieć poważne problemy ze swoimi komputerami. Apple milczało… aż do dziś.

W artykule bazy wiedzy Apple’a pojawiło się wyjaśnienie genezy problemu oraz jego rozwiązanie. Jak się okazuje, poprawka była upubliczniona do pobrania za wcześnie, przed jej całkowitym uploadem na serwer. W efekcie system aktualizacji instalował niepełny kod co powodowało awarię systemu.

Rozwiązanie? Należy ręcznie zatrzymać usługę Software Update, usunąć pliki poprawki a następnie pobrać aktualizację ponownie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.