Nawet gigantom zdarzają się wpadki, ta była na szczęście przyjemna dla klientów

E-handlowa gorączka 2008

Okres świąteczny to szczególny czas dla sklepów. Obroty biją wszelkie rekordy. Szczególny powód do świętowania ma Amazon, któremu udało się osiągnąć wynik 72,9 prezentu na sekundę.

Boże Narodzenie to nie tylko czas na spokojne chwile z rodziną. To także szał zakupów wigilijnych. Jak wielką skalę przybrało owo zjawisko ilustrują statystyki opublikowane przez sklep internetowy Amazon, który w okresie przedświątecznym przyjął 6,3 miliona zakupów, 15 grudnia zaś osiągnął zawrotny wynik 72,9 transakcji na sekundę. Amazon to sklep wysyłający towary do 210 krajów z całego świata, jednak powyższe statystyki dotyczą zakupów wyłącznie w Stanach Zjednoczonych!

Duża popularnością cieszył się pakiet biurowy Office 2007 dla Użytkowników Domowych i Studentów – był kupowany co 2,5 minuty. Innymi popularnymi prezentami były filmy Wall-E i Mroczny Rycerz a także 52-calowy telewizor Samsunga Full HD, konsola Nintendo Wii, 8-gigabajtowy iPod touch i 8,9-calowy niebieski netbook Acer Aspire One.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.