Formatowanie kart pamięci jest teraz możliwe nie tylko dla administratora.

Formatowanie kart pamięci nawet przez użytkownika z ograniczonymi prawami

Korzystając z konta z ograniczonymi prawami, nie mamy możliwości formatowania kart pamięci. Jest to kłopotliwe, ale ze względu na bezpieczeństwo nie chcemy przez cały czas pracować jako administrator.

Funkcję formatowania w obydwu wersjach Windows XP dla kont z ograniczonymi uprawnieniami uaktywnimy poprzez dostosowanie zasad bezpieczeństwa bądź modyfikację wpisu w Rejestrze systemowym.

XP Professional:

W Panelu sterowania dwukrotnie klikamy ikonę »Narzędzia administracyjne«, następnie »Zasady zabezpieczeń lokalnych«. Teraz przechodzimy do »Zasady lokalne«, gdzie wybieramy »Opcje zabezpieczeń«. Z prawej strony okna znajduje się wpis »Urządzenia: zezwolono na formatowanie i wysunięcie wymiennego nośnika«, który dwukrotnie klikamy. Zmieniamy go na »Administratorzy i użytkownicy interakcyjni«, po czym zamykamy okno, klikając kolejno »Zastosuj«

i »OK«.

XP Home:

Tutaj konieczna będzie modyfikacja ustawienia z wykorzystaniem Edytora Rejestru. W edytorze przechodzimy do klucza »HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows NTCurrentVersionWinlogon«. W prawej części okna dwukrotnie klikamy wpis »allocatedasd«. Zmieniamy wartość dla pola »Dane wartości« na »2«, po czym potwierdzamy zmianę, klikając »OK«, nim zamkniemy Edytor Rejestru. Nowa zasada będzie natychmiast obowiązywała.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.