HP TFT

Giętki, plastikowy panel TFT

HP, wraz z uniwersytetem Arizona opracowało pierwszy na świecie elastyczny, plastikowy ekran TFT, który... działa! Do jego wytworzenia użyto procesu Self-Aligned Imprint Lithograpfy.

Zbudowany został pierwszy na świecie ekran Thin Film Transistor, który można zwinąć w rolkę, a z drugiej strony po prostu przerwać. HP Labs oraz Arizona State University do wytworzenia elastycznego panelu użyły procesu zwanego Self-Aligned Imprint Litography (SAIL). Poza tym, że używa on aktywnej matrycy i potrafi wyświetlać poruszające się obiekty, zastosowano w nim również technologię E Ink firmy Vizplex, zapożyczoną z czytników e-książek. Dzięki temu możliwe jest wyświetlanie stałego obrazu, nawet jeśli zasilanie ekranu jest odłączone.

Do wytworzenia nowego ekranu, użyto 90 procent materiałów potrzebnych do produkcji standardowego panelu LCD, co czyni go nie tylko znacznie cieńszym, ale również tańszym i przyjaźniejszym dla środowiska.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.