Koszt wygenerowania i zapisania 500 znaków tekstu wynosi 2 złote

Głosy syntezatora mowy IVONA podbijają Internet

IVONA, niezwykle popularny syntezator mowy, dostępny jest już w wersji internetowej. Serwis pozwala tworzyć nagrania lektorskie w ciągu kilku sekund.

IVO Software udostępniło usługę syntezy mowy IVONA w Internecie. Serwis pozwala utworzyć nagrania lektorskie w ciągu kilku sekund. Nagrania wygenerowane na stronie studia można wykorzystać jako zapowiedź głosową w centralce telefonicznej, czy jako podcast na swojej stronie internetowej.

W tradycyjnym studiu nagrania z lektorem trwają tygodniami i są bardzo kosztowne. Z kolei firmy, które korzystają z IVONY Online nie muszą kupować serwerów, budować i utrzymywać infrastruktury – płacą wyłącznie za gotową syntetyczną mowę.

Przygotowane zostały przykładowe rozwiązania, jako inspiracja dla innowacyjnych firm i ułatwienie do stosowania syntezy mowy w serwisach internetowych. W serwisie dostępne są dwie częstotliwości próbkowania dźwięku – 8 kHz (telefoniczna) oraz 22 kHz (radiowa).

Ponadto mowę wygenerować można w jednym z dwóch dostępnych (polskich) głosów – Ewa i Jacek, zaś zapisać można ją w wielu formatach – mp3, wav, ogg, A-Law, lub μ-Law.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.