Najnowszy pakiet uaktualnień o nazwie Cupcake nie pochodzi od Google'a, a od zewnętrznych developerów

Google Android bardziej sexy

Android to prawdziwie open-source'owy system. Najnowszy pakiet uaktualnień o nazwie Cupcake nie pochodzi od Google'a, a od zewnętrznych developerów.

Cupcake (ang. atrakcyjna dziewczyna, laska) to uaktualnienie systemu operacyjnego Google Android. Co ciekawe, paczka nie powstała w Moutain View, a została opracowana przez programistów-entuzjastów. Poza poprawioną obsługą emaili, wątkowania konwersacji czy… budzika, pojawią się też nowe funkcje, takie jak możliwość zapisania załącznika z MMS-a czy nowszy linuksowy kernel a także wsparcie dla prostych aplikacji x86, a zatem pisanych na PC.

Cupcake uaktualnia również rdzeń webkitowej przeglądarki, co w praktyce przekłada się na obsługę SquirrelFish JavaScript, wytnij/wklej i wyszukaj. Dodano nowe funkcje obsługujące aparat w telefonie, zaimplementowano również menadżera pobierań. Programiści ucieszą się z dodania wirtualnej klawiatury i API do aplikacji rozpoznających mowę.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.