Pierwsze gry wykorzystujące bibliteki DirectX 11 powinny zadebiutować na początku 2010 roku

Karty ze wsparciem dla DirectX 11 pod koniec 2009 roku

Biblioteki DirectX 11 pojawią się wraz z systemem Windows 7, zaś pierwsze karty graficzne ze wsparciem dla nowych funkcji API zadebiutują pod koniec 2009 roku.

Pierwsze karty graficzne obsługujące biblioteki DirectX 11, pojawią się na rynku pod koniec 2009 roku, najprawdopodobniej w ostatnim kwartale. Zestaw nowych funkcji API natomiast dostępny będzie wraz z premierą systemu operacyjnego Windows 7, który zadebiutować powinien gdzieś w okolicach przyszłorocznych wakacji. Zatem nowa technologia będzie musiała nieco poczekać, aż użytkownicy będą mogli w pełni wykorzystać jej wszystkie walory.

Walka dwóch największych konkurentów w tym segmencie – ATI i nVidii – o pierwszeństwo wydania pierwszej karty graficznej z obsługą DirectX 11, jeszcze się nie rozpoczęła.

ATI zawsze było o krok z przodu, biorąc pod uwagę wdrażanie nowych rozwiązań. Natomiast, jak wszyscy wiemy, kalifornijska firma z premedytacją pominęła wersję DirectX 10.1, twierdząc, że wszystkie jej części będą zawarte w wersji jedenastej.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.