Wireless Power Consortium

Konsorcjum obiecuje standard bezprzewodowego zasilania

Nowa organizacja ma nadzieje upowszechnić sposób bezprzewodowego zasilania urządzeń elektronicznych w niedalekiej przyszłości.

Wireless Power Consortium to grupa firm, która za cel obrała budowę nowego, uniwersalnego standardu bezprzewodowego zasilania elektroniki. Do zasilenia, naładowania, czy podładowania mobilnych urządzeń użytkownicy mogliby używać „płytek kontaktowych”, które dzięki zasadzie indukcji magnetycznej skierowałyby ładunek elektryczny na położone na nie urządzenie.

Celem na najbliższe tygodnie jest zapewnienie bezprzewodowego zasilania urządzeniom, pobierającym do 5 W mocy, czyli telefonom komórkowym, elektrycznym szczoteczkom do zębów, czy odtwarzaczom multimedialnym. Kolejnym krokiem będzie wdrożenie technologii do innych segmentów, w tym dla notebooków i innych urządzeń domowych.

Dlaczego ten projekt ma dużą szansę na powodzenie? M.in. dlatego, że członkami konsorcjum WPC są takie firmy, jak Logitech, Philips, Sanyo (a więc i Panasonic), Olympus, National Semiconductor, czy Texas Instrument. A więcej na temat Konsorcjum możesz dowiedzieć się tutaj.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.