Patch zmieniający numer wersji na 10.5.6 wprowadza bardzo długą listę usprawnień, głównie dotyczącą usuniętych błędów oraz znacznie poprawionej wydajności systemu

Najnowsze uaktualnienie do Leoparda zapobiega łamaniu iPodów i iPhone’ów

Mac OS X Leopard

Pojawiło się ważne uaktualnienie dla systemu operacyjnego Mac OS X Leopard. Patch zmieniający numer wersji na 10.5.6 wprowadza bardzo długą listę usprawnień, głównie dotyczącą usuniętych błędów oraz znacznie poprawionej wydajności systemu. Niektórych jednak zmartwi fakt, że wraz z najnowszą łatką przestaje działać narzędzie Pwnage, służące do odblokowania iPhone’a i iPoda pod Mac OS X.

Uaktualnienie zapobiega metodzie jailbreak już w najniższej warstwie systemu operacyjnego, w sterownikach: iPod i iPhone nie są widziane w DFU (device firmware update) po podłączeniu do portu USB.

Łamanie iPoda i iPhone’a ma na celu umożliwienie instalacji aplikacji spoza sklepu AppStore należącego do Apple’a. Crackerów z iPhone dev team czeka teraz trudne (?) zadanie.

Użytkownikom, których łamanie gadżetów Apple’a nie interesuje, polecamy pobranie najnowszej aktualizacji do Leoparda: lista zmian jest na prawdę solidna.