nVidia przedstawia platformę z Atomem i układem 9400M

Nvidia Ion to kombinacja procesora Intel Atom z układem graficznym GeForce 9400M na płycie głównej Pico-ITX. Platforma ma znacznie zwiększyć wydajność graficzną netbooków.

Kalifornijska firma podała kilka szczegółów na temat nowej platformy, skierowanej do segmentu netbooków i nettopów. Nvidia Ion to połączenie procesora Intel Atom z procesorem graficznym GeForce 9400M. Projekt pozwolił obniżyć liczbę głównych chipów z trzech do dwóch, dzięki umieszczeniu grafiki, kontrolera pamięci i złącz w jednym układzie.

Ważniejsza jest jednak wydajność. Platforma Ion ma być znacznie wydajniejsza zarówno w grach, jak i filmach HD, od zintegrowanej grafiki z serii Intel 945. Według producenta układ pozwala na grę w Call of Duty 4 przy niskich detalach i rozdzielczości, jak również na odtwarzanie materiałów wideo w rozdzielczości 1080p, co w dzisiejszych netbookach graniczy z cudem.

Pomimo znaczącego wzrostu wydajności, nVidia nie planuje zwiększenia poboru mocy, ani ilości wydzielanego ciepła przez procesor Intel Atom.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.