Niestety nie wspomniano, jak blisko fazy masowej produkcji znajduje się platforma nVidia Ion

nVidia przedstawia platformę z Atomem i układem 9400M

Nvidia Ion to kombinacja procesora Intel Atom z układem graficznym GeForce 9400M na płycie głównej Pico-ITX. Platforma ma znacznie zwiększyć wydajność graficzną netbooków.

Kalifornijska firma podała kilka szczegółów na temat nowej platformy, skierowanej do segmentu netbooków i nettopów. Nvidia Ion to połączenie procesora Intel Atom z procesorem graficznym GeForce 9400M. Projekt pozwolił obniżyć liczbę głównych chipów z trzech do dwóch, dzięki umieszczeniu grafiki, kontrolera pamięci i złącz w jednym układzie.

Ważniejsza jest jednak wydajność. Platforma Ion ma być znacznie wydajniejsza zarówno w grach, jak i filmach HD, od zintegrowanej grafiki z serii Intel 945. Według producenta układ pozwala na grę w Call of Duty 4 przy niskich detalach i rozdzielczości, jak również na odtwarzanie materiałów wideo w rozdzielczości 1080p, co w dzisiejszych netbookach graniczy z cudem.

Pomimo znaczącego wzrostu wydajności, nVidia nie planuje zwiększenia poboru mocy, ani ilości wydzielanego ciepła przez procesor Intel Atom.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.