Odtwarzacz Amarok 2.0 na Linuksa już jest, niebawem również na Windows i Maka!

Po 2 latach prac odtwarzacz muzyczny Amarok 2.0 jest dostępny zarówno dla posiadaczy Linuksa, jak i Mac OS-a i Windowsa.

Windowsowcy stracili jeden z wielu powodów do zazdrości Linuksowcom. Nowa odsłona jednego z najlepszych odtwarzaczy muzycznych, czyli Amaroka, jest dostępna nie tylko dla użytkowników systemu z pingwinem w tle, ale także dla Makowców i posiadaczy systemu Windows (niestety, na razie w wersji beta).

Nowy Amarok to zupełnie nowy interfejs, opracowany na bazie KDE 4, wykorzystujący elementy Plasma, Solid i Phonon. Dodatkowo, odtwarzacz ten integruje się z najpopularniejszymi serwisami społecznościowymi, takimi jak Magnatune, Jamendo, MP3tunes, Last.fm czy Shoutcast. Amarok 2.0 zaprezentował również nowe, łatwiejsze i wygodniejsze API dla wtyczek oraz wykorzystuje bazę danych MySQL.

Nowego Amaroka można pobrać z naszego serwisu. Wersje testowe (mogące jeszcze zawierać błędy) dla Mac OS X i Windows z oficjalnej strony projektu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.