F-Secure Internet Security 2009

Pakiet bezpieczeństwa F-Secure Internet Security 2009

Najnowszy pakiet bezpieczeństwa fińskiej firmy F-Secure wyróżnia kompaktowy interfejs. Nie jest on, co prawda, tak elegancki jak w serii nowych produktów Symanteca, jednak prezentuje się dobrze. Chociaż nieco przeładowany, okazuje się czytelny. Dobrze opracowane ikony nie pozostawiają wątpliwości co do ich zastosowania.

Kompaktowy interfejs kryje moduły: antywirusowy i antyspywareowy, zaporę sieciową, zabezpieczenia antyphishingowe oraz filtr antyspamowy. Nie zabrakło opcji kontroli pracy zainstalowanych w systemie aplikacji oraz nadzoru rodzicielskiego, co pozwala na ograniczenie dostępu do Internetu naszym pociechom.

Pakiet ochronny wykorzystuje najnowszą technologię DeepGuard2.0, opracowaną przez F-Secure. Powala ona błyskawicznie reagować na zagrożenia. W przypadku gdy pakiet nie wie, jak poradzić sobie z problemem, wysyła raport do producenta, a ten zobowiązany jest dostarczyć rozwiązanie w ciągu minuty. Brzmi nieźle. Ciekawe jednak, jak owa opcja sprawdzi się w praktyce. Wprawdzie nagłych, zmasowanych ataków nowych wirusów od dawna nie doświadczyliśmy (a może dzięki skuteczności szczepionek i ochrony proaktywnej – nie zauważyliśmy), jednak przykład Michaelangelo nauczył nas, żeby nie spać zbyt spokojnie.

Dostawca: www.f-secure.com Cena:

150 zł

Wymagania:

Windows XP/Vista

Język:

polski

PODSUMOWANIE:

Szybki, sprawy, zawsze gotowy.

ALTERNATYWA:

Kaspersky Internet Security, Norton Internet Security, Panda Internet Security

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.