Pierwszy hybrydowy dysk Blu-Ray/DVD

Pony/Canyon wyda pierwszy film na hybrydowym dysku Blu-Ray/DVD w Japonii, w lutym 2009 roku. Ma to przyspieszyć zamianę formatu DVD, właśnie na standard Blu-Ray.

W Japonii już w lutym zostanie wydany pierwszy tytuł filmowy na hybrydowym dysku Blu-Ray/DVD. Jest to kombinacja tradycyjnego DVD z nowym formatem w jakości high definition, która notabene została zaprojektowana przez JVC ponad dwa lata temu.

Dysk posiada jedną warstwę dla niebieskiego lasera (25 GB) oraz dwie warstwy standardowego DVD (8,5 GB). Oddzielone są one warstwą refleksyjną, która odbija niebieskie światło, a przepuszcza światło lasera czerwonego.

Hybrydowy dysk Blu-Ray/DVD jest kompatybilny ze wszystkimi odtwarzaczami DVD i Blu-Ray, które aktualnie znajdują się w sprzedaży. Jednak pierwszy film wydany na takim nośniku nie będzie należał do najtańszych.

Paczka czterech hybrydowych dysków (łącznie 534 minuty materiałów w MPEG-4 AVC) będzie kosztować 36 540 jenów. Daje to w przeliczeniu kwotę powyżej 1 200 złotych.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.