Visual Studio

Polskie tłumaczenie interfejsu użytkownika Visual Studio 2008

Dzięki współpracy ze studentami Politechniki Wrocławskiej, Microsoft przygotował narzędzie służące do tłumaczenia na język polski elementów interfejsu programu Visual Studio 2008.

Nowe narzędzie – Microsoft Captions Language Interface Pack (CLIP) – wyświetla tłumaczenia angielskich nazw po najechaniu na nie kursorem myszki. Program ułatwia pracę z Visual Studio tym użytkownikom, którzy nie znają języka angielskiego. Jego funkcjonalność pozwoli im szybciej poznać program i w pełni wykorzystać jego potencjał. Użytkownicy mogą dodawać własne tłumaczenia oraz kopiować i wklejać wszystkie przetłumaczone teksty. W trakcie prac przetłumaczono blisko 13 tysięcy komunikatów o zróżnicowanej długości. Łączne zestawienie tłumaczeń i zwrotów oryginalnych zajęłoby 958 stron formatu A4.

Program CLIP, będący wspólnym dziełem Microsoft i środowisk akademickich, zadebiutuje podczas dzisiejszego IT Academic Day na Politechnice Wrocławskiej.

CLIP jest dostępny do pobrania ze strony Microsoft pod tym adresem.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.