Microsoft Seadragon

Przeglądarka zdjęć autorstwa Microsoftu dla iPhone’a

Microsoft Live Labs zaprezentowało kolejną, ciekawą aplikację. Tym razem na... iPhone'a. Seadragon to oryginalna przeglądarka zdjęć w dużej rozdzielczości.

Oglądanie zdjęć w wysokiej rozdzielczości na telefonie komórkowym nie należy do najprzyjemniejszych i najpłynniejszych. Zadanie to ma ułatwić Seadragon, czyli pierwsza aplikacja Microsoftu napisana z myślą o iPhone’ie. Przeglądarka pozwala na oglądanie zdjęć w olbrzymiej rozdzielczości (nawet powyżej 10 megapikseli) a także te wykonane w technologii Photosynth.

Seadragon optymalizuje przesył danych przez Internet, dzięki czemu nie musimy czekać na załadowanie każdego piksela – pobierana jest tylko ta część obrazu, którą aktualnie przeglądamy. Jeśli zechcemy powiększyć zdjęcie, dodatkowe informacje są przesyłane na naszego iPhone’a, pozwalające na uzyskanie większej szczegółowości. Cały proces odbywa się w sposób płynny i w tle, nie wymagając żadnej ingerencji użytkownika czy konieczności oczekiwania na doczytanie obrazu.

Jak to wygląda w praktyce można obejrzeć na YouTube:

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.