Samsung S5L2010

Samsung przedstawia procesor dla cyfrowych ramek

S5L2010 to seria procesorów, które potrafią nie tylko renderować obraz i dekodować wideo, ale również oferują wsparcie dla tunerów DMB-TV i dotykowych wyświetlaczy.

Do oferty firmy Samsung wkrótce dołączy seria procesorów, opartych na rdzeniu ARM9 i wykonanych w technologii System-on-a-chip. Oznacza to, że oprócz graficznego wsparcia, procesor posiada również kontroler cyfrowych i analogowych paneli do rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, sterownik dla podświetlenia diodami LED, dwukanałowy kontroler dźwięku oraz kontroler pamięci dla układów SLC/MLC NAND, lub innych formatów kart pamięci. Procesory zapewnią również możliwość odtwarzania formatów m.in. MPEG-1/2/4, Xvid, Motion JPEG, MP3, WMA, OGG oraz ACC.

Nowe procesory multimedialne trafią do masowej produkcji w pierwszym kwartale 2009 roku. Samsung nie zamierza jednak używać ich we własnych ramkach cyfrowych, tylko dostarczać do producentów OEM i ODM.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.